Zespół



Szeroka tematyka i czas realizacji projektu a także jego wielozadaniowość wymaga zaangażowania sporej grupy osób, które profesjonalnie i z zamiłowania zajmują się tematyką kubańską. Osobą odpowiedzialną za projekt jest dr Katarzyna Dembicz - kierownik projektu. Mgr Ewelina Biczyńska koordynuje kwestie związane z opracowaniem wywiadów jakościowych i ilościowych przeprowadzanych na potrzeby projektu. W projekt zaangażowały się osoby z Polski i zagranicy, które przedstawiamy poniżej w kolejności alfabetycznej.


PhD. Óscar Álvarez Araya
Politolog, profesor UNA (Universidad Nacional, Kostaryka), były ambasador w Tajwanie. Doradca PNUD, Uniwersytetu ONZ (UNU), Międzyamerykańskiego Instytutu Praw Człowieka. Autor i współautor 45 książek. Obecnie, między innymi, pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego Latynoamerykańskiej Sieci na rzecz Demokracji. Więcej na stronie http://www.oscaralvarez.co.cr/

*****


Mtro. Óscar Barboza Lizano.

Latynoamerykanista i Biolog Tropikalny. Konsultat środowiskowy w SETENA - Secretaría Técnica Ambiental w Kostaryce. Członek Asociación por la Unidad de Nuestra América (Stowarzyszenie na rzecz Jedności Naszej Ameryki). Były członek Rady UNA - Universidad Nacional de  Costa Rica, Kostaryka),obecnie pracuje
na Uniwersytecie Odległość Państwowej Kostaryki- UNED-
http://oscarbarbozalizano.wordpress.com/



*****

Mgr Filip K. Černý 
 
Jest absolwentem stosunkow miedzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim (2010) oraz administracji i nauk politycznych na Universidad Complutense w Madrycie (2012). Pracowal dla polskich i zagranicznych organizacji pozarzadowych, m. in. jako mlodszy specjalista ds. rzecznictwa w Polskiej Akcji Humanitarnej. Wspolautor rocznych raportow monitorujacych polska wspolprace rozwojowa. Byl wolontariuszem w Brazylii i Argentynie, z zamilowania fotograf i reporter. 

*****     
                                               



 Grzegorz Gontarski - absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego oraz Centrum Studiów Latynoamerykańskich (CESLA) na UW. Filolog języka angielskiego i kulturoznawca. Współpracuje z CESLA, prowadząc cykl wykładów poświęconych kinematografii latynoamerykańskiej. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także literatura (m.in. twórczość Luisa Sepúlvedy, której poświęcił pracę naukową) oraz historia fotografii regionu.




mgr  DANUTA RYCERZ

ukończyła studia magisterskie  na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i studia podyplomowe na Wydziale Filozofii i Literatury Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego w Meksyku.
Jest tłumaczką prozy pisarzy latynoamerykańskich. Przełożyła powieści i eseje takich autorów jak Mario Vargas Llosa, Carlos Fuentes, Jose Donoso, Octavio Paz, Elena Garro, Alvaro Mutis, Jose Marti, Cirilo Villaverde i inni. Przez wiele lat w Ministerstwie Kultury i Sztuki w Warszawie zajmowała się, między innymi, promocją współpracy kulturalnej między Polską i krajami Ameryki Łacińskiej oraz Półwyspu Iberyjskiego.
Została odznaczona orderami zasługi przez władze Meksyku, Kuby, Peru, Kolumbii i Chile. Od 1993 roku współpracuje z Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. 

*****

Lech Miodek

Szkoła Główna Służby Zagranicznej  magister  Podyplomowe Studium Służby Zagranicznej 
Praca: Ministerstwo Spraw Zagranicznych w tym pobyty na placówkach dyplomatycznych RP w Hawanie (attaché), Rio de Janeiro (II sekretarz), Dżakarcie (I sekretarz), Brasilii (radca) i w Santiago          
(radca-minister pełnomocny). Wybrany Dziekanem Korpusu Konsularnego Santiago na lata
Kancelaria Prezydenta RP (doradca ds. międzynarodowych).wykładowca w Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.


 *****
mgr JacekPadée

Socjolog, były dyplomata, obecnie przedsiębiorca. W latach 2003 - 2010 pełnił służbę dyplomatyczną w polskich misjach dyplomatycznych w Ameryce Łacińskiej, w randze wicekonsula i pierwszego sekretarza w Kurytybie i szefa misji w Hawanie. Obok latynoamerykańskich studiów jego zainteresowania koncentrują się na ruchach społecznych i teoriach rozwoju społeczno-gospodarczego. Autor artykułów z tego zakresu.



No hay comentarios:

Publicar un comentario